برای تهیه یک دستبند چرم مناسب توجه به ۴ ویژگی دستبند چرم طبیعی باعث داشتن انتخاب بهتر و تهیه یک محصول بهتر میشود. تهیه دستبند شاید کار راحتی به نظر برسد اما اگر یک دستبند چرم طبیعی با کیفیت بخواهید توجه بهاین ویژگی ها به شما کمک میکند.

ویژگی اول: بوی چرم طبیعی دستبند

یکی از ویژگی های مهم چرم طبیعی، بوی خاص چرم است. بوی چرم مصنوعی اصلا مناسب نیست و ممکن است بویی شبیه پلاستیک بدهد. ضمن اینکه به گفته برخی محققان استشمام بوی چرم طبیعی خواص زیادی دارد. همچنین بوی خاص این نوع چرم باعث خاص تر شدن فردی می شود که محصولی از چرم طبیعی با خود به همراه دارد.

ویژگی دوم: خواص چرم طبیعی

یکی دیگر از ویژگیهای دستبند چرم طبیعی خواص طبیعی آن و نداشتن حساسیت برای پسوت میباشد. وقتی از چرم طبیعی به عنوان دستبند استفاده می کنید، یعنی قرار است به طور مداوم این نوع چرم با پوست شما در ارتباط باشد بنابراین مهم است که عامل حساسیت زا نباشد. خوشبختانه علم امروزی توانسته ثابت کند که تماس چرم طبیعی با پوست انسان تا چه میزان برای بدن مفید است. چرم طبیعی باعث بهبود عملکرد گردش خون می شود و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای استفاده از دستبند چرم طبیعی اصرار داشته باشند.

ویژگی سوم: مقاومت بالای دستبند چرم

یکی دیگر از ۴ ویژگی دستبند چرم طبیعی مقاومت آن است. چرم هایی که از پوست حیوانات مختلف مثل بز، گوساله، کروکودیل و… به دست می آیند، مقاومت بالایی دارند. بویژه وقتی قرار است از این ماده اولیه در ساخت دستبند چرمی استفاده شود، اهمیت مقاومت آن در برابر حرارت یا کشش و سایش بیشتر می شود.

مقاومت بالاتر چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی

ناگفته پیداست که مقاومت چرم طبیعی تا چه میزان از چرم مصنوعی بیشتر است. چرم طبیعی در برابر ضربه، حرارت، کشش و سایش نسبت به چرم مصنوعی مقاومت بیشتری دارد. شاید جالب باشد بدانید که برخی از تحقیقات نشان می دهد که بهتر است در ورزش های رزمی از دستبند چرمی عریض برای پوشش مچ دست استفاده شود تا ضربه کمتری به دست وارد گردد.

انواع دستبند چرم طبیعی!

مقاومت چرم طبیعی نسبت به حرارت و سایش

دستبند چرم طبیعی در برابر حرارت مقاوم است و می توانید در مکان هایی که حرارت زیادی وجود دارد نیز از این دستبندها استفاده کنید. البته بهتر است دستبند شما ساده و بدون دوخت باشد. علاوه بر موارد گفته شده، چرم طبیعی در برابر سایش و کشش نیز مقاوم است و  میتوانید با خیال راحت دستبندهای چرمی زیبا و جذاب را برای شیک تر شدن تیپ خود مورد استفاده قرار دهید و نگران آسیب های احتمالی نباشید.

ویژگی چهارم: تنفس پذیری

چرم، قسمتی از یک پوست طبیعی یک حیوان است و به همین علت دارای منافذ است و امکان تنفس پذیری دارد. شاید به همین علت است که از چرم طبیعی برای ساخت دستکش استفاده میشود. خاصیت تنفس پذیری چرم کمک می کند تا دستبند چرمی شما محلی برای تجمع آلودگی ها نشده و مشکلی بابت تعریق زیاد در محل بستن دستبند نیز احساس نشود. البته دقت داشته باشید که چرم مصنوعی به هیچ وجه این ویژگی را ندارد.

یکی از دلایلی که دستبند چرم مصنوعی باعث حساسیت های پوستی در بدن انسان می شود، همین ویژگی عدم تنفس پذیری است. چرم مصنوعی توسط انسان ساخته شده و به همین علت هیچ راه نفوذی در آن وجود ندارد.

ویژگیهای بیشتر دستبند چرم طبیعی

علاوه بر ۴ ویژگی دستبند چرم طبیعی که در بالا ذکر شد، دستبند چرم بر اساس چرمی و پلاکی که در آن استفاده میشود، ممکن است دارای ویژگیهای بیشتری هم باشد که بهمواد اولیه استفاده شده در آن برمیگردد. ولی این ۴ ویژگی نیز اهمیت زیادی دارند که توجه به آنها باعث انتخاب بهتر میشود.

دستبند چرم با پلاک

در سال های اخیر دستبندهای چرمی بین آقایان و مخصوصا پسرهای جوان طرفدار زیادی پیدا کرده. مدلهای مختلفی برای دستبندهای چرمی پسرانه وجود دارد که انواع دست دوز، پلاک اسم، و … دارند. دستبندهای دارای پلاک خود انواع مختلفی دارند که چند نمونه از آنها را در زیر میبینید:

دستبند چرم طرح پلاک خدا دستبند چرم پلاک دار

برخی البته به جای اسم خودشان دستبندهای چرم که اسم خدا روی آن ها وجود دارد را انتخاب میکنند.

انواع دستبند چرم

دستبندهای چرم در انواع پهن و باریک وجود دارند که دستبندهای پهن برای افرادی که مچ دست بزرگی دارند مناسب هستند و دستبندهای باریک برای افرادی که مچ دست باریکی دارند. دستبندهای چرم هم برای استایل های اسپرت مناسب هستند و هم تیپهای رسمی. یعنی در شرایط مختلف میتوان از دستبند چرم استفاده کرد.

حس خوشایند چرم طبیعی

دستبند چرمی اگر با استفاده ازچرم طبیعی ساخته شود، می تواند حس خوشایند طبیعت را برای شما به ارمغان بیاورد. بوی یک دستبند چرم طبیعی شما را به اعماق طبیعت فرو می برد و در دشتزارهای زیبا غوطه ور می سازد. ضمن اینکه همان طور که گفته شد، به گفته محققان چرم طبیعی دارای خواصی است که برای بدن انسان مفید است و طبق تحقیقات به عمل آمده پوشیدن منسوجات چرمی مثل دستبند، جریان خون را در بدن انسان تنظیم می کند. استفاده از این نوع اکسسوری به جای اکسسوری های پلاستیکی که به هیچ عنوان جذب طبیعت نمی شوند، خود کمکی بزرگ به جریان یافتن حیات در طبیعت خداوندی است.

دستبند چرم طبیعی و کمربند چرم طبیعی

برخی علاقه دارند که از ست چرم استفاده کنند. برای مثال همزمان که از دستبند چرمی استفاده میکنند از کمربند چرم طبیعی هم استفاده کنند. استفاده از ست چرم طبیعی حس خوشایند بیشتری برای برخی ایجاد میکند. کارگاه چرم علاوه بر دستبند چرم طبیعی، کمربند چرم طبیعی نیز تولید میکند و شما میتوانید به صورت آنلاین آن را تهیه کنید.

انواع کمربند چرم طبیعی!

خرید دستبند چرمی

برای خرید دستبند چرمی طبیعی و به طور کلی محصولات چرم طبیعی باید به نکاتی توجه کرد. یکی از مهمترین نکات طبیعی بودن چرم است. به همین علت تا جایی که میشود باید از فروشگاه های معتبر محصولات چرمی خرید کرد. کارگاه چرم این افتخار را دارد که محصولات با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود بگذارد و با کیفیت خود تبلیغ کند.

در پایان

دستبند چرمی یکی از اکسسوری هایی است که هم بانوان و هم آقایان می توانند از آن استفاده کنند و یکی از اکسسوریهای است که ممکن است افراد زیادی برای هدیه دادن آن را انتخاب کنند. اگر در خرید دستبند چرمی با توحه به ۴ ویژگی دستبند چرم طبیعی دقت لازم را انجام دهید و از فروشگاه های معتبر خرید کنیددستبند چرمی می تواند به شما در ایجاد یک تیپ شیک و باکلاس کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *